1.    
  2.     Кому належать аптеки України

Кому належать аптеки України

07.12.2017

Давайте дізнаємося хто працює на ринку роздрібної дистрибуції лікарських засобів обсягом у кілька мільярдів доларів.

Продажі всіх категорій товарів “аптечного кошика” за підсумками 9 місяців 2017 року становили 51,4 млрд грн і 1,2 млрд упаковок, свідчать дані аналітичної системи дослідження ринку “PharmXplorer” /”Фармстандарт” компанії ” Proxima Research.

Порівняно з аналогічним періодом 2016 року українці збільшили споживання фармацевтичної продукції – обсяг продажів у грошовому вираженні збільшився на 23,1%, і на 7,5% у натуральному вираженні.

Тенденція до збільшення продажів зберігається з року в рік. Приріст ринку зумовлено переважно збільшенням обсягу продажів в упаковках та перерозподілом споживання у бік більш дорогих препаратів. До того ж продаж великої кількості лікарських засобів в Україні здійснюється без надання рецепту від лікаря.

Самими популярними препаратами серед українців стали Актовегін, Нурофен і Німесил. В тридцятку найбільш продаваних препаратів також увійшли: Армадин, Евказолін, Детралекс, Магне-B6, Гидазепам, Глоду настойка і Карсил.

Зараз в Україні працює понад 22 тис. аптек і аптечних пунктів. В середньому, кількість аптек з кожним роком зростає на тисячу точок.

“Аптека низьких цін”

Виручка в 2016 році – 3,3 млрд грн

Мережа “Аптека низьких цін” створена в 2000 році в Запоріжжі компанією “Аптека-Магнолія” Костянтина Безодня і Артура Кадушкина. Загальна кількість торгових точок становить близько 450.

Антимонопольний комітет України і Міністерство охорони здоров’я неодноразово зверталися до власників аптеки змінити назву “Аптеки низьких цін”, так як воно не відповідає дійсності. Ціни на препарати, не є низькими, у порівнянні з іншими учасниками ринку.

Саме тому на вивісках аптек цієї мережі в назві часто можна зустріти смайлики замість букв.

Крім “Аптека низьких цін”, ТОВ “Аптека-Магнолія” розвиває мережі аптек “Благодія” і “Копійка”. Остання була створена Пучиным і Кадушкиным в 2015 році.

В аптеках мережі “Копійка” керуюча компанія “Аптека-Магнолія” має намір впроваджувати автоматизований формат продажів – замість продавців – термінали. Зараз такі аптеки працюють лише в 3 містах України – в Одесі, Херсоні та Харкові.

“Фармпланета”

Виручка в 2016 році – 2,9 млрд грн

У фармацевтичну компанію Валерія Кондрука “Фармпланета” входять мережі аптек “Пані Аптека” і “Пан Аптекар”.

“Фармпланета” входить до п’ятірки найбільших гравців на фармринку. Виручка за 2016 рік – 2,9 млрд грн. Стан власника компанії в 2016 році оцінювався в $28 млн.

Також Кондрук володів фармдистрибьютером “Артур-К”, збанкрутілому в 2011 році. Тоді Господарський суд Києва зобов’язав компанію виплатити кіпрської “Медокеми ЛТД” понад 80 тис. євро і компанії з іноземними інвестиціями “Фармакер ЛТД” майже 0,7 млн грн. Крім того, “Артур-К” так і не погасила кредит у розмірі 210 млн грн державному “Укрексімбанку”.

Гамма-55 (Аптека 9-1-1)

Виручка в 2016 році – 1,3 млрд грн

Аптечна мережа “9-1-1” представлена в багатьох містах України, складається з понад 300 аптек. Мережа управляється компанією “Гамма-55”. Її в 1996 році заснували харків’яни Ашот і його син Сергій Даниеляны.

“Волыньфарм”

Виручка в 2016 році – 900 млн грн

Мережа аптек “Волиньфам” працює в західних областях України – експлуатує більше сотні аптек у Волинській, Рівненській, Львівській, Тернопільській, Івано-Франківській, Житомирській та Хмельницькій областях. Вишкіл за 2016 рік склала 882 млн грн.

Офіційно компанія належить офшорній компанії Klaris Group (Сейшели), але, за даними волинських ЗМІ, компанію контролюють бізнесмени Валерій Бондарчук (депутат Луцької міськради від Батькивщынын) і Станіслав Шайко.

“Мед-сервіс”

Виручка в 2016 році – 850 млн грн

“Мед-сервіс” – найбільша аптечна мережа України. Керує 300 аптеками в 100 містах України. Мережа заснована в 1995 році, входить у групу компаній “Мед-Сервіс Груп” Олега Токарєва.

В групу, крім фармацевтичних, входять будівельні та торговельні компанії. Серед них “МС Девелопмент”, “Долина”, “МС Маркетинг Сервіс”, “МС Маркетинг Прайм”, “МС Маркетинг Ідеал”, “МС Директ Маркетинг” і т. д. Всього – близько трьох десятків юросіб.

“Конекс”

Виручка в 2016 році – 770 млн грн

ПП “Конекс” засновано в 1995 році у Вінниці Олександром Мудрим другом колишнього мера Вінниці Олександра Домбровського.

Мережа налічує понад 90 аптек, які представлені у 5 областях України – Вінницькій, Хмельницькій, Житомирській, Черкаській, Чернівецькій.

“Аптека Гаєвського” і Аптечна мережа “Фармація”

Виручка в 2016 році – 613 млн грн

Аптечна мережа “Фармація” та мережа “Аптека Гаєвського”, а це більше 200 аптек, належать одеському мільйонер, бенефіціару банку “Південний” Юрію Батьківщину і Любові Беккер – родичці Марка Беккера – бізнес-партнера Батьківщина.

Дохід “Аптеки Гаєвського” в 2016 році склав 613 млн грн, “Фармації” – 200 млн.

“Сіріус-95” (Аптеки Бажаємо здоров’я)

Виручка в 2016 році – 600 млн грн

ТОВ “Сіріус-95” в 2001 році заснувала мережу аптек “Бажаємо здоров’я”. Її засновниками, згідно з реєстром YouControl, є Олександр Кощій, Андрій Варченко, Ігор Пустовіт, а також ТОВ “КУА “Портфельні інвестиції”.

“Бажаємо здоров’я” – одна з найбільших аптечних мереж України. Всього по країні працює 450 аптек.

Аптека24

Виручка в 2016 році – 490 млн грн

ТОВ “Аптека24” засноване Інною Писаревій і Павлом Рєзником у 2013 році в Дніпрі. Зараз працюють 24 аптеки у 20 містах України.

“Маркет Універсал ЛТД” (Аптеки D. S.)

Виручка в 2016 році – 391 млн грн

ТОВ “Маркет Універсал ЛТД” – керівну компанію мережі аптек “D. S.” – заснували Олег і Роман Никулишины, Сергій Діхтяр микола Шморгай в 1992 році у Львові.

Мережа об’єднує 169 аптек у 42 містах України. Це один з основних гравців фармринку на Західній Україні.

Крім аптеки, у компанії є “D. S. Таємна Аптека” – інтерактивний музей фармації, а також інтернет-магазин ” DSka, що торгує товарами для краси і здоров’я.

“Лекфарм” (Аптеки 36.6)

Виручка в 2016 році – 330 млн грн

ТОВ “Лекфарм” створено в 2001 році Борисом Волошиним, Володимиром та Іваном Кандибою Колесником. Мережа складається з 20 аптек у Києві, а також 1 в Яготыне.

“Столичний Медичний Альянс” (Аптеки Країна Здоров’я)

Виручка в 2016 році – 250 млн грн

Мережа аптек “Країна Здоров’я” (ТОВ “Столичний Медичний Альянс”) працює з 2005 року. Тоді перша аптека була відкрита у Василькові Київської області. Мережа з 32 аптек працює в Києві і області.

Мережа належить Ігорю Барковскому і Сергію Гонтару – власникам фармхолдинга “Юніфарма”, який займається виробництвом і оптовим продажем фармпрепратов.

Аптека гормональних препаратів

Виручка в 2016 році – 240 млн грн

Мережа заснована в 1995 році Наталією Волковою та Віктором Журавльовим. Спочатку спеціалізацією аптеки були пацієнти з ендокринною патологією. Але незабаром ТОВ “Аптека гормональних препаратів” розширила своє поле діяльності.

У 1999 році була зареєстрована торгова марка “Агапоша”, яка випускає лікарські засоби і вироби медичного призначення.

Мережа налічує 9 аптек та 1 аптечний пункт.

Засновник і власник 61% статутного фонду ТОВ “Аптека гормональних препаратів” – Віктор Журавльов. Він також є власником ТОВ “Бізнес центр Фармація”, яке займається оптовою торгівлею фармацевтичними препаратами.

Крім того, в 2005 році Журавльов заснував ТОВ “Аптека спеціальних препаратів”, яке також займалося оптовою торгівлею фармпрепаратами. Але в 2014 році аптека була переписана на Вікторію Цибакову і перепрофільована на поштову та кур’єрську діяльність.

ТАС-ФАрма (Аптеки TAS)

Виручка в 2016 році – 235 млн грн

Аптечна мережа TAS була створена в 2009 році в результаті ребрендингу мережі “Даша”. Входить у фінансово-промислову групу TAS бізнесмена і політика Сергія Тігіпка.

Мережа налічує близько 100 аптек, які представлені у 30 містах України.

В групу TAS також входить “ТАСкомбанк” і страхова група “ТАС”. У промисловий сегмент групи входять “Кременчуцький сталеливарний завод”, “Дніпровагонмаш” і крупний виробник металевих виробів – “Дніпрометиз”.

Крім цього в ТАС входить асфальтний завод “Столичний”, забудовник, який підносить торгово-розважальний центр Podol Mall біля станції метро ім. Тараса Шевченка в Києві, енергетична компанія SALIX Energy (вирощує енергетичну вербу) і “ТАС Агро” – обробляє землю і вирощує зернові.

Аптекар і Віталюкс

Виручка в 2016 році першої – 221 млн грн, другий – 206 млн грн

ТОВ “Віталюкс” створено в 2002 році. Компанія управляє однойменною мережею з 39 аптек “Віталюкс”, представленої в 4 містах України.

Основним бенефіціаром компанії значиться “Локрин Холдінгс Лімітед” Ігоря Баленка. Йому також належить мережа аптек “Аптекар” (ТОВ “Аптекар”).

Крім аптек Баленко володіє мережею супермаркетів “Фуршет”, ТЦ “Ритм”, “Променада”, “Галерея мод”, ресторанів “Козак Мамай”, “Арізона”, San Tori, готелями “7 днів” і Impressa hotel.

Бізнесмен неодноразово потрапляв у рейтинги найбагатших українців. Одружений на українській співачці Ассие Ахат.

“Наша аптека” (а+ аптека)

Виручка в 2016 році – 160 млн грн

ПП “Наша аптека” було створено в 1998 році, в рамках одного з найбільших фармацевтичних дистриб’юторів країни ПРАТ “Альба Україна”.

Компанія “Альба Україна” належала екс-регіоналу Володимиру Дудці. У 2014 році була збанкрутує.

Але київська мережа аптек “Наша аптека” продовжила роботу. Дудка з партнерами Романом Єфименко, Володимиром Джусом і Володимиром Чумелем зайняли керівні посади в ній.

У 2016 році “Наша аптека” об’єдналася з аптечними мережами “Алвита”, “Вежа фарм” і “Астра” під брендом “а+ аптека”. Більше 70 аптек мережі представлені в 11 областях України.

“ФОЗЗІ-Фарм” (Аптеки Біла Ромашка)

Виручка в 2016 році – 150 млн грн

ТОВ “ФОЗЗІ-Фарм” було створено в 2001 році і входить в торгово-промислову групу компаній Fozzy Group. Компанія управляє мережею аптек “Біла Ромашка”, яка нараховує 30 аптек у 6 містах України.

В групу, крім аптеки, входять супермаркети “Сільпо”, “Фора”, Fozzy, магазин електроніки ringoo, Ніжинський консервний завод, птахофабрика “Варто”, ПАТ “Банк Восток”, а також 8 ресторанів у Києві.

Співвласниками групи є Володимир Костельман, Олег Сотников і Роман Чигир.

Аптека доброго дня

Виручка в 2016 році – 90 млн грн

Заснована у 2006 році компанією “Фармастор”. Власниками компанії є “Фарминвест Холдінгз Лімітед” з кіпрською пропискою (89,5%) і компанія з управління активами “В. С. Інвест” (10,5%). Остання контролюється Ігорем Червоненко, братом бізнесмена і політика Євгена Червоненка.

Мережа “Аптека доброго дня” була створена шляхом поглинання кількох аптечних мереж з подальшим розширенням кількості точок.

“Аптека доброго дня” представлена майже в усіх областях України і налічує понад 200 аптек.

Аптека ЗІ

Виручка в 2016 році – 60 млн грн

ТОВ “ЗІ” було засноване в 1993 році у Львові Ігорем Павлишем. Спочатку основним напрямком діяльності компанії було постачання лікувально-профілактичних установ Західної України діагностичним та лабораторним обладнанням. Але вже через рік компанія відкрила фармацевтичне напрямок – мережа “Аптека ЗІ”.

Аптеки мережі представлені у всіх 8 областях Західної України. Всього мережа аптек “ЗІ” налічує 135 аптек і аптечних пунктів.

Написати коментар