1.    
  2.     Аптеки можуть встановлювати сигнальний покажчик

Аптеки можуть встановлювати сигнальний покажчик

29.08.2017

Деякі аптеки занадто занижують вартість препаратів, інші ставлять максимальну допустиму націнку на 25%. Але це не зниження або підвищення цін, а виключно показник можливостей самих аптек і жорстка конкуренція.

«Перш, ніж говорити про підвищення цін на ліки, потрібно розуміти, про яких аптечних мережах йдеться. Це одна і та ж мережа, або різні. У кожної мережі своя маркетингова робота, і кожен відстоює свої інтереси. У кого-то аптеки в оренді, тому їм потрібно максимально заробляти. Хтось аптеки свого часу викупив і над ними вже не висить «дамоклів меч» – заплатіть за оренду. Тому такі заклади, на яких, грубо кажучи, не тисне оренда і ще якісь зобов’язання, можуть максимально зменшити націнку на медикаменти», – пояснив експерт.

За його словами, аптека отримує продукцію з оптового складу, та не може наценить на ній більше 25%.

«Одні ставлять націнки максимально допустимі 25%, а деякі ставлять 10%, так як вважали, що їм цього вистачить. Існує постанова Кабінету міністрів, яка визначає, що оптова націнка на ліки може бути виставлена на рівні 10% і не більше, а роздрібна не повинна перевищувати 25%. Це не стосується тих препаратів, які входять до переліку програми «Доступні ліки» – там оптова торговельна надбавка 5%, а роздрібна 10%».

Експерт зазначив, що це нормально, коли ціни на ліки відрізняються, і не тільки в регіонах України, а і в сусідніх аптеках.

«Аптеки заробляють не тільки на ліки, а ще й на маркетингових договорах із виробником. У кого-то умови за договорами такі гарні, що вони можуть собі дозволити ставити націнку 5% на препарат, а не 25%. Натомість вони отримують гроші іншими шляхами, наприклад, працюючи тільки з певними виробниками, – за це їм нараховуються бонуси».

Експерт запевнив, що «в даний час немає ніякого підвищення цін».

«Зростання цін – це коли у всіх одночасно і пропорційно. А сьогодні ми стикаємося з різними умовами і можливостями аптек. Буває, відкривається нова аптека, ставить мінімальну націнку, працює якийсь час навіть в мінус, тільки щоб залучити клієнтів. На тлі такої аптеки у інших, природно, подорожчання».

Потрібно розуміти, на думку експерта, що «одна справа – мережу, яка включає 300 аптек, інше – аптечна мережа на 5 аптек».

«Природно, обороти різні, різні потоки, от і ціни відрізняються. Навіть в аптеках однієї мережі ми часто спостерігаємо розходження в цінах на один і той же препарат. Але всі ціни в рамках тих цифр, які встановив Кабінет міністрів. В Україні дуже багато аптек, набагато більше, ніж в ЄС – якщо вважати на душу населення. Саме тому між ними дуже жорстка боротьба за покупців».

Нагадаємо, раніше повідомлялося, в Україні через зростання курсу валют піднялася вартість медикаментів, але восени очікується чергова хвиля подорожчання.

Написати коментар